![]() | RADIONICE I TEČAJEVI u sezoni 2022./2023.U novoj nastavnoj godini, NOVA SEZONA RADIONICA 2022./2023. za djecu, mlade, odrasle i treću dob u Centru za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice. |
![]() | DRAMSKI STUDIO "GLUMA ZA SVE" , 18+Kroz profesionalno vodstvo akademskog glumca, osmišljen je program koji odraslima može omogučiti uvid i iskustvo dramskog stvaranja. Korak po korak mi osvještavamo svoje tijelo, svoj glas, svoj pokret. Dramskim igrama i improvizacijama, ulazimo u odnose sa drugima. Upoznajemo se sa alatima glumačkog stvaralaštva, istražujemo načine su igre, na zabavan način ulazimo u svijet dramskog teksta, bavimo se stihom i prozom. I napokon, stvaramo predstavu u kojoj možete beskrajno uživati, prenoseći svoje zadovoljstvo publici koja vas gleda. Na taj način, cjelovito smo informirani i možemo osvijestiti što znači bavljenje glumom i koliko nam ispunjenja i zadovoljstva ono može pružiti. |
![]() | UMIJEĆE STVARANJA - TEČAJ CRTANJA I SLIKANJA, 18+Ukoliko imate ambiciju naučiti crtati i slikati ili samo želite sadržajno provesti svoje slobodno vrijeme onda je ovaj tečaj baš za Vas. Pozivamo vas da osjetite radost umjetničkog stvaranja. Tečaj je namijenjen početnicima kao i onima koji već imaju iskustvo crtanja i slikanja neovisno o dobi, zanimanju ili interesu, a cilj je razviti likovni senzibilitet te dati polaznicima sigurnost u stvaranju vlastitoga rada |
![]() | ŠKOLA ANIMACIJE - za djecuAnimacija je umjetnost koja spaja likovnu i filmsku umjetnost. Uključuje promatranje okoline, planiranje vremena i prostora, snalaženje u okvirima, kreativno vizualno izražavanje, pronalaženje optimalnih tehničkih riješenja, izvedbu u materijalu ili crtežu. Radi se o opuštenoj atmosferi. Djeca se slobodno kreću po prostoru, pitaju, otkrivaju sprave, režu, crtaju, buše, lijepe. Potiče ih se da bez straha sve isprobaju, naprave greške i dođu do pravih rješenja. Animacija kombinira likovnu umjetnost, film i tehniku i zato je zanimljiva! Radionica je namijenjena svoj znatiželjnoj djeci koja vole crtanje i filmove, a zanima ih kako rade strojevi. |
![]() | GALERIJA „IDEALNI GRAD“ RASPISUJE NATJEČAJ ZA IZLAGANJE U 2023. GODININatječaj je otvoren od 13.6. do 2.9.2022. |
U sklopu tradicionalne suradnje akad. slikara Nedeljka Tinora, 4. srpnja 2022. u 19,00 sati otvorena je u galeriji „Idealni grad“ izložba polaznika Tečaja crtanja i slikanja.
Riječ je o suradnji koju Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad organizira s ciljem obogaćivanja društvenog i kulturnog života zajednice, razvoja senzibiliteta za raznovrsne umjetničke izričaje te poticanja kulturno-umjetničkog amaterizma.
Izložba ostaje otvorena do 1.8.2022. Galerija je otvorena radnim danom od 10,00 do 18,00 sati. Ulaz je slobodan. Dobro nam došli!
Natječaj je otvoren od 13.6. do 2.9.2022.
U Centru za kulturu i obrazovanje Susedgrad možete pogledati izložbu „Od točke do likovne interpretacije velikih umjetnika“ malih artista iz odgojne skupine“ Krijesnice“ Dječjeg vrtića „Gajnice“ od 3.6. do 26.8.2022. godine svakim radnim danom od 10,00 do 18,00 sati. Izložba obuhvaća dio likovnih radova nastalih tijekom četiri godine zajedničkog druženja, učenja i likovnog stvaralaštva kroz različite likovne tehnike i sredstva. Djeca su se upoznavala sa osnovnim likovnim elementima, likovnim pravcima, poznatim umjetnicima te su se izražavala kroz različite likovne medije, učili i poticali kreativnost kroz likovne projekte. A rezultat svega toga su orginalni i iskreni dječji radovi.
Dobro nam došli! Ulaz je slobodan.
Čast nam je pozvati Vas na izložbu Tamare Sekulić „Hladna toplina“ u Galeriji „Idealni grad“ Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5 (Gajnice). Otvorenje izložbe u srijedu 8.6.2022. u 19,00 sati. Izložbu možete razgledati od 8.6. do 24.6.2022. godine. Radno vrijeme galerije je od 10,00 do 18,00 sati. Ulaz je slobodan!
Pogledajte izložbu Celestine Vičević „Shakti“ u Galeriji „Idealni grad“ Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5 (Gajnice).
Otvorenje izložbe u srijedu 18.5.2022. u 19,00 sati.
Izložbu možete razgledati od 18.5. do 3.6.2022. godine.
Radno vrijeme galerije je od 10,00 do 18,00 sati.
Ulaz je slobodan!
Pozivamo sve zainteresirane, bez obzira na dob, da se uključite u online izložbu Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad svojim likovnim radovima na temu USKRSNE PISANICE. Svoje radove pošaljite već danas!
Pisanicu možete oslikati na pravom jajetu, modelirati ili naslikati na papiru koristeći likovne tehnike koje želite (tempere, bojice, kolaž…). Možete se služiti simbolima, raznim kombinacijama biljnih ornamenata i geometrijskih ukrasnih likova ili jednostavno slikajte što vam srce želi.
Naslikajte svoju pisanicu i poklonite je cijelom svijetu kao simbol novog života.
Likovne radove fotografirajte i pošaljite na mail adresu:
ivana@czkio-susedgrad.hr, a mi ćemo ih objaviti u našoj online galeriji na Facebook i web stranici Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad. Broj radova nije ograničen.
SRETAN VAM USKRS!
Fotografirajte Vaše božićne jaslice i pošaljite nam fotografiju do 10.1.2022. godine i uključite se u online izložbu fotografija „BOŽIĆNE JASLICE“!
U božićno vrijeme posebno nam je drag prizor jaslica pred koje smo mnogo puta dolazili kako bi lakše predočili događaj božićne noći. Nekada su se jaslice radile od gline, drveta, a nalazile su se samo u crkvama. Danas su našle mjesto ispod gotovo svakog božićnog drvca. U jaslicama su likovi Isusa, Marije, Josipa, pastira, mudraca i njihove pratnje, zatim vola, magarca te ovca i deve. Svaki lik u jaslicama imaju svoje značenje, stoga pusti mašti na volju i budi dio online izložbe.
Fotografske uratke pošaljite na mail adresu: petra@czkio-susedgrad.hr ili ivana@czkio-susedgrad.hr a mi ćemo ih objaviti u našoj online galeriji na Facebook i web stranici Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad.
Izložbu „Orašar“ naših najmlađih Susedgrađana, polaznika „Likovnog Atelijera“ možete pogledati od 20.12. do 20.1.2022. godine u Centru za kulturu i obrazovanje susedgrad, Argentinska 5, svakim radnim danom od 10 do 18 sati i u našoj online foto galeriji.
Marljive kreativne ručice oslikale su orašare koji potječu iz njemačke tradicije, imaju dugu povijest staru nekoliko stotina godina, a služili su za drobljenje oraha i drugih orašastih plodova. Vjerovalo se da orašari donose sreću obiteljima i štite njihov dom. Koristili su se tijekom svečanijih ručkova i večera, i to za desert. Naime, deserti su tada, u 13. stoljeću, obično uključivali grickanje lješnjaka i oraha, a za njihovo razbijanje trebala je naprava baš poput orašara. Kako su se lješnjaci i orasi skupljali tijekom jeseni, tradicionalno su se jeli tijekom zimskih mjeseci, a samim time orašar se počeo povezivati s blagdanima. No prvotni orašari imali su samo uporabnu funkciju i bili su napravljeni od metala. Kasnije su se počeli izrađivati drveni, i to u obliku ptica i drugih životinja, a tek u 17. stoljeću zadobili su oblik vojnika koji danas poznajemo. Balet “Orašar” kojeg je skladao Petar Iljič Čajkovski, popularizirao je figure orašara.